ورود اعضاء   ورود مهمان
به سایت رسمی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران خوش آمدید

زعفر یاوری : فراموش شدن حرفه عکاسی

مورخه : 1399/06/16       کد 294

 

زعفر یاوری رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران گفت: در پیشخوان‌ های دولت و دیگر مراکز دولتی جهت احراز هویت از عکاسان حرفه‌ ای استفاده نمی شود.

 

زعفر یاوری، رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران در خصوص مشکلات عکاسان و فیلم برداران اظهار کرد: متاسفانه صنف عکاس و فیلم بردار به دلیل مشکلات بزرگی که دارند به فراموشی سپرده شده اند به طوری که تعداد فعالان این حوزه کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر اولین و بزرگ ترین مشکل فعالان این حوزه ویروس کرونا است که به دلیل عدم برگزاری مجالس و مراسم، تمام افرادی که در این زمینه فعالیت می کردند بیکار شده اند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران بیان کرد: تعداد زیادی از فعالان این حوزه تنها یک شغل دارند که آن هم عکاسی و فیلم برداری است و این یعنی این تعداد از افراد حدود ۷ ماه است که هیچ حقوق و درآمدی ندارند.

یاوری ادامه داد: صنف ما با مراکز دولتی و نظامی نیز با مشکلات بزرگی مواجه است به طوری که در این مراکز جهت انجام احراز هویت یا مراحل ثبت هویت از دوربین ها و افراد غیر حرفه ای برای عکس برداری استفاده می شود.

وی تصریح کرد: این گونه از فعالیت ها در مراکز پیشخوان دولت و پلیس+۱۰ بسیار زیاد دیده می شود و همین موضوع باعث شده تا متقاضیان به واحدهای عکاسی مراجعه نکنند و این صنف با نابودی مواجه شوند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران ابراز کرد: در رابطه با فعالیت این مراکز به نهادهای مربوطه شکایت کرده ایم و امیدواریم این شکایت ها نتیجه بخش باشند و رونق سابق به صنف عکاسان و فیلم برداران بازگردد.

یاوری در پایان مطرح کرد: بیش از ۵۰۰ هزار جواز کسب برای فعالان این صنف صادر شده است، اما هم اکنون تعداد فعالان این حوزه به هزارو ۳۰ واحد می رسد این به معنای نابودی و به فراموشی سپرده شدن عکاسان و فیلم برداران است.

 

 

منبع : روابط عمومی اتاق اصناف تهران

لینک خبر : http://www.otaghasnaftehran.ir/ShowContent/89610

 

 


زعفر یاوری رئیس اتحادیه اتحادیه عکاسان تهران پیشخوان دولت پلیس+10 عکس اداری عکس پرسنلی کرونا covid-19 واحد صنفی اتاق اصناف تهران تالار عروسی مراسم عروسی جشن عروسی عکس عروس