ورود اعضاء   ورود مهمان
به سایت رسمی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران خوش آمدید

گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی واحدهای صنفی

مورخه 1399/01/21       کد 265

#کرونا_را_شکست_میدهیم
#ایران_قوی_باش
#در_خانه_بمانید


** کرونا را جدی بگیرید **

گام دوم طرح فاصله گذاری هوشمند وبازگشایی واحدهای صنفی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران

اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا درخصوص گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی در تهران

*در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شیوه نامه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور به شرح ذیل اعلام میگردد:

 

۱- گام دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است در استان تهران از تاریخ شنبه ۹۹/۰۱/۳۰ آغاز خواهد شد.

 

۲- واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند از تاریخ ۹۹/۰۱/۲۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

 

۳- فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی واحدهای صنفی دارای پروانه کسب در حوزه رستوران، کبابی، فست فود و مشابه صرفا جهت غذای بیرون‌بر مجاز به فعالیت هستند.

 

۴- کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظفند تا تاریخ‌های اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌های پیشین ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نکنند.

*اتاق اصناف تهران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه و فعالان صنفی تهران حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود.


منبع خبر وب سایت اتاق اصناف تهران:http://www.otaghasnaftehran.ir/fa/1399/26274/

...............................................................................

 

اطلاعیه تکمیلی

(قابل توجه کلیه واحدهای صنفی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران)

 

*براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir از ساعت صفر (۰۰:۰۰) مورخ جمعه ۲۲ فروردین ماه به مدت یک هفته آماده ثبت‌نام کلیه واحدهای صنفی است.

*لازم به ذکر است بلافاصله پس از ثبت‌نام، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت‌نام‌کننده ارسال خواهد شد.

*همچنین کلیه پروتکل‌های بهداشتی اصناف در درگاه اطلاع‌رسانی markazsalamat.behdasht.gov.ir بارگذاری شده است و امکان پرسش و پاسخ نسبت به جزئیات و کلیات پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین درگاه وجود دارد.

پس از این ثبت نام، اصناف مجاز استان تهران از تاریخ ۳۰ فروردین می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خود را از سر بگیرند.

گفتنی است بازرسی‌های بهداشتی از واحدهای صنفی شدت خواهد گرفت.

 

 

 

مطالب مرتبط :

----------------------------------

زعفر یاوری: شیوع کرونا صنف عکاسان را ورشکست کرد

شروع بکار اتحادیه عکاسان و واحدهای صنفی از 30 فروردین

جلوگیری از شیوع کرونا توسط دستگاه کارت خوان

لیست مشاغل و اماکنی که در زمان شیوع کرونا باید تعطیل باشند

تشکر از کادر درمانی و پزشکان در مبارزه با کرونا


فاصله گذاری فاصله گذاری اجتماعی کرونا شیوع کرونا اتحادیه عکاسان تهران کوئید 19 COVID-19 Coronavirus disease (COVID-19) corona فاصله گذاری هوشمند